Razredni pouk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Razredni pouk

Na forumu razrednega pouka lahko najdete vse info. o izpitih, predavanjih, profesorjih, zapiskih, izletih in še in še
 
KazaloKazalo  PortálPortál  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Metodologija pedagoškega raziskovanja

Go down 
+21
stor13
Helena
Maja22
Anamari
Ka3ka
Night
urška
PetraK
Caitlin
barbka
gaja
Ajna
Marko.Susman
tali
EvChYkaa
ewaa
aneja
Tančka
Karin
Barby
Saša
25 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyČet Jun 05, 2008 11:12 pm

Ajoj..pa res...mah..barby-barbka....isto ime vesel
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 1:36 pm

hej!
A zna mogoče kdo odgovorit na vsa tista vprašanja?Obstajajo mogoče odgovori na ta vprašanja?Jaz jih polno ne znam...
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 3:35 pm

Ja Aneja obstajejo odgovori na ta vprašanja .. smi zdi da je en link na eni od prejšnjih strani.. tak doooooolg... vesel Drgač pa me mene zanima, če ma katera/i kak povzetek o tistem članku o evalvaciji?!?! če ja veste kam poslat... čaw
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 3:36 pm

Caitlin je napisal/a:
evo, še ena stran, kjer je napisan mislim da kr neki uporabnega:
http://www.najdi.si/redirect/index.jsp?redirect=http%3A//www.student-info.net/sis-mapa/skupina_doc/ff/knjiznica_datoteke/950753_pedagoska_metodologija___odgovori.doc&sourcePage=search&pageIndex=0&linkIndex=2&isNkUrl=false&spCount=0&q=undefined&contenttype=undefined

Ta link poglej..če je kej...

Men se tok ne da več učit pale metodologijo sm komi zvezk odprla...pa sm že rabla pavzo zavije
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 4:06 pm

ja saj to mam,ampkak nič kaj dosti ne koristi,ker niso odgovori na ta vprašanja,ki smo jih dobili.zraven tega pa se mi zdi,da je tam vse preveč podrobno pa polno stvari,ki jih mi sploh delali nismo confused
Nazaj na vrh Go down
Maja22
Sramežljivka
Sramežljivka
Maja22


Število prispevkov : 3
Location : Ljubljana okolica
Registration date : 05/06/2008

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 6:17 pm

čau punce....
ej a bi lahko jst vas vse skupaj prosila, če bi mi lahko poslale svoje seminarske, saj povzetke sicer imam, samo se mi jih ne da vse pretipkavat na računalnik za plonk listke ;) al pa če jih na forumu kje objavite se pravi vse teme, ki so bile opazovanje, kontrolna lista mam jaz in lahko pošljem če še katera rabi, potem ocenjevalne lestvice, sociometrična tehnika, študija primera, anketa, intervju, lestvica stališč likertovega tipa in analiza testnih nalog.

pa če ma morda katera tud to snov iz predavanj že v računalniški obliki bi mi pa sploh naredila medvedjo uslugo ;)

mislim, da bi se kar velik ljudi poslužilo izdelave plonkičev iz tega ;)

moj mail pa je majapodobnikar@gmail.com

komentirajte ;) pa hvala
Nazaj na vrh Go down
gaja
Sramežljivka
Sramežljivka



Število prispevkov : 21
Location : Kranj
Registration date : 10/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptySob Jun 07, 2008 9:46 pm

Joj Maja, dej se meni prosim poslji plonkce, k jih bos naredla... Very Happy

Prooooosm.. mežik
Nazaj na vrh Go down
EvChYkaa
Začetnik
Začetnik
EvChYkaa


Število prispevkov : 112
Age : 37
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 11:46 am

hej....

a bi mi lahk nekdo povedu, kok se navaja vire? za zbornik pa te fore... niti ne vem ka je treba vedet.. tko da bi prosla, ce mi lahk pac nekdo (ena) napise ksn primer za navajanje virov... super :7:
Nazaj na vrh Go down
Maja22
Sramežljivka
Sramežljivka
Maja22


Število prispevkov : 3
Location : Ljubljana okolica
Registration date : 05/06/2008

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 1:15 pm

ja gaja ni problema, sam nism še nič dobila veš, tko da ne vem ne vem ;) zgleda bom mogla kr precej tipkat, jst ti lahko na mail pošlem zaenkrat tist povzetek kontrolne liste, k sm jih jst mela, če boš hotla sam reci.
katero seminarsko si pa ti delala, a bi mi lahko ta povzetek na mail poslala? plliss ;)

drgač pa eva... mene tud to zanima ;)

a navede kkšna k se ji sanja kako je to treba navajat kak primer prosim ;)
Nazaj na vrh Go down
Barby
Klepetulja
Klepetulja



Število prispevkov : 217
Age : 36
Location : Postojna
Registration date : 09/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 3:38 pm

EvChYkaa je napisal/a:
hej....

a bi mi lahk nekdo povedu, kok se navaja vire? za zbornik pa te fore... niti ne vem ka je treba vedet.. tko da bi prosla, ce mi lahk pac nekdo (ena) napise ksn primer za navajanje virov... super :7:

ej poglej pod gradiva k je dala una za pedagoško psih. za seminarje navodila kako delat seminar in maš tm use primere za navajanje knjig, člankov in zbornikov.
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 5:46 pm

Eno vprašanjce: Kateri merski instrument je najbolj občutljiv? vesel
Nazaj na vrh Go down
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 8:24 pm

Znate odgovorit na vsa vprašanja,ki smo jih dobili?
Nazaj na vrh Go down
EvChYkaa
Začetnik
Začetnik
EvChYkaa


Število prispevkov : 112
Age : 37
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 8:37 pm

eh neee.... pol bi bla ze genij, hehe hehe

ma ne znam na vsa.... se mi zdi, da nekaterih stvari sploh nismo delali ups :7:
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 8:44 pm

Zna kera tole? hmm

-Kaj so personalizirana vprašana (primer za personal. in nepresonal. vpr.)

- Prednosti in slabosti deskriptivne ocenjevalne lestvice

NE razumem razlike med tehniko in instrumentom. instrument je npr. anketa, intervju...ane? Kaj pa tehnika??

Npr. Napiši poljuben raziskovalni primer in 3 razisk. vprašanja + opiši katere tehnike bi uporeabil za raziskovanje
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 9:00 pm

žal ne znam...se nisem še skoraj nič učila.
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 9:45 pm

Karin je napisal/a:
Zna kera tole? hmm

-Kaj so personalizirana vprašana (primer za personal. in nepresonal. vpr.)

- Prednosti in slabosti deskriptivne ocenjevalne lestvice

NE razumem razlike med tehniko in instrumentom. instrument je npr. anketa, intervju...ane? Kaj pa tehnika??

Npr. Napiši poljuben raziskovalni primer in 3 razisk. vprašanja + opiši katere tehnike bi uporeabil za raziskovanje

No.. moje mnenje o personaliziranih vprašanjih vesel po moje so to taka vprašanja k so bolj osebna.. npr. na netu sm zasledila eno tako vprašanje: Ali ste že bili na mamografiji? Nepersonalizirano pa je bolj splošno, k ga u bistuv lohko postaviš več ldem :7: :7: to jst tko mislim... ni nikjer napisano!
Deskriptivna pa hm... tut jst sm iskala pa ne nejdem.. mam samo opisano.. pa kolko stopenj ma... nč pa slabosti! Če je mela kera ta seminar naj napiše no!
Tehnika in instrument - ti boš uporabila tehniko anketiranja, instrument je pa tisto kar boš sestavila, na kar bodo odgovarjali!
Glede raziskovalnega primera pa je pomoje najboljš izbrat kako tako temo k lahko uporabljaš več stvari. Ki vjm.. npr. kaka razredna klima.. pomoje.. k lohko uporabiš sociometrične tehnike, anketo, vprašalnik..
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 9:50 pm

aha...no sj glerde personaliziranih vpr. se mi je zdelo da je tako...sam men se zdi vsako vpr. personalizirano...če govoriš iz svojih izkušenj...:)

OK...thx tančka :)
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyNed Jun 08, 2008 11:09 pm

Kaj pa tole zna kdo odgovorit?

- kaj je eksplorativna študija primera?
- kaj je eksplorativno raziskovanje?-to je kvantitativno al kaj je to?
Nazaj na vrh Go down
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 1:14 am

Lahko nekdo prosim napiše primere za tehnike zbiranja podatkov confused
Nazaj na vrh Go down
aneja
Klepetulja
Klepetulja
aneja


Število prispevkov : 229
Age : 37
Location : Ptuj
Registration date : 07/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 9:19 am

kaj je eksplorativno raziskovanje?-to je kvantitativno al kaj je to? - ups,to je bla pomota,misla sem eksperimentalno raziskovanje - če je to enako kvantitativnemu al kaj?

kak podrobno se boste učili teme iz seminarjev?se bote vse tehnike ali samo tiste,ki se pojavljajo v vprašanjih pa samo po vprašanjih al še kaj drugega? joj,sem zakomplicirano napisala hehe
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 9:32 am

ma js se bom poskusla kr vse seminarje tak približno naučit...bom vidla še...

mene pa zanima kaj bote oz ste vi s tem člankom naredle??nisem si ga še prebrala pa me zanima kaj naj se sploh lotim, na kaj naj dam poudarek...

aja pa kaj mislite kdo nas bo mev pr kolokviju??janez, una blontna ko nas je vaje mela al una ko nas je seminarje mela????jaz navijam za blontno
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 10:42 am

Torej.. od članka baje da mormo znat vrste evalvacij!
Glede eksplorativne študije mam jst naslednje napisano: vpogled v strukturo pojava, o katerem ne vemo dovolj, da bi lahko raziskavo določneje vnaprejnačrtovali, konceptualizirali in strukturirali raziskovalno problematiko; moramo pa vedeti, zakaj se študije sploh lotevamo. Terensko delo in zbiranje podatkov se začne na podlagi take splošne zamisli, zato so pri tem postopki zbiranja podatkov kvalitativni, nestrukturirani.
Eksperimentalno raziskovanje- eksperiment pač vesel jst mam napisano da rabiš 2 skupini (kontrolno in eksperimentalno); spada pa eksperimentalna metoda pod kavzalno-eksplikativno metodo! Druzga pa ne vem! :7:

A prejšnji teden so bili na metodologiji A in B testi al ste meli vsi enake?


Nazadnje urejal/a Tančka Pon Jun 09, 2008 10:56 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 10:56 am

No to kar je tančka napisala bo romalno na plonkec, hehe vesel

Citiram :
Lahko nekdo prosim napiše primere za tehnike zbiranja podatkov

Ja...a sem spada poleg ankete, intervjuja, socimetrične tehnike tudi študija primera in vse ostalo iz seminarjev? Ker ok..razumem da je anketa tehnika-anketni vprašalnik pa instrument.... Kako pa pri študiji primera, al pa pri lestvici stališč? Napišem da sem izbrala tehniko lestvice stališč in inštrument lestvica stališč? al kaj hmm
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
EvChYkaa
Začetnik
Začetnik
EvChYkaa


Število prispevkov : 112
Age : 37
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 11:28 am

no js tut neki ne vem....

kaj je standardiziran intervju, njegov namen pa kje se je razvil?
pa se.... faze sestavljanja anketnega vprašalnika?!? :7:
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 EmptyPon Jun 09, 2008 11:37 am

FAZE SESTAVLAJNJA ANKETNEGA VPRAŠALNIKA najprej opredelimo raziskovalni problem, bolj na široko. Nato to razčlenimo na raziskovalna vprašanjapostavimo si hipoteze/lastne predpostavke o tem, kakšne odgovore bomo dobili sestavimo anketni vprašalnik, na osnovi problema, vprašanj in hipotez.sestavimo poskusni anketni vprašalnik, ki ga racionalno in empirično preverimo (o njem ponovno razmislimo, dejansko izvedemo poskusno/ pilotno anketiranje na nekem majhnem vzorcu)na osnovi rezultatov poskusnega, oblikujemo končni anketni vprašalnik

STANDARDIZIRAN INTERVJU:Strukturiran, vezan, zaprt
celoten proces pridobivanja podatkov je poenoten. Govorimo o standardizaciji (namen standardizacije je, da z njo zagotovimo primerljivost in merljivost podatkov in s tem omogoča kvantitativno raziskovanje). To pomeni, da vsi intervjuvanci odgovarjajo na ista, vnaprej pripravljena vprašanja vprašalnik=instrument) , pri vseh dobijo enaka/identična navodila, vprašanja morajo biti ustrezno postavljena, jih beremo. Pri vseh intervjujancih morajo biti odgovori zabeleženi na enak način. Odnos med intervjuistom in intervjuvancem naj bi se poenotil. Do neke mere moramo poenotiti čas in prostor intervjuja.

Sm samo skopirala iz zapiskow tko da oprostite za napake!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Metodologija pedagoškega raziskovanja   Metodologija pedagoškega raziskovanja - Page 4 Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Metodologija pedagoškega raziskovanja
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 6Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» metodologija
» Metodologija - anketa
» metodologija-ocenjevalne lestvice

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Razredni pouk :: ŠTUDIJ :: Predmeti, kolokviji, izpiti-
Pojdi na: