Razredni pouk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Razredni pouk

Na forumu razrednega pouka lahko najdete vse info. o izpitih, predavanjih, profesorjih, zapiskih, izletih in še in še
 
KazaloKazalo  PortálPortál  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Razvojna psihologija

Go down 
+20
anja344
Anamari
Helena
barbka
stor13
urška
jana85
tali
EvChYkaa
Barby
Maja
Ka3ka
PetraK
Caitlin
aneja
Ajna
ewaa
Karin
Tančka
Saša
24 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AvtorSporočilo
Barby
Klepetulja
Klepetulja



Število prispevkov : 217
Age : 36
Location : Postojna
Registration date : 09/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 12:39 am

ah saša sej te psihe noben ne razume :p
jz papalie še taknla nism.... bom ju3.... kao vesel
Nazaj na vrh Go down
Saša
Komunikatorka
Komunikatorka
Saša


Število prispevkov : 375
Age : 36
Location : Šentvid pri Stični
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 1:07 am

ma sej vem..sam fora je d se js že od četrtka s papalio ukvarjam(končn sm pršla do konca jupi )..pol pa tle vidm d sm edina butasto
nimam pojma kdaj bom še tiste teorije pa otrok v šoli pogledala..d o zapiskih sploh ne govorim..k so nikakvi noro
po vrh vsega bom pa še jutr u čakalnci pr zdravniku vrjetn kr ceu dopoudne (mal morm pojamrat hihi )ker sm že četrtič u dveh mescih dobila herpes..kar od nikjer groza
Nazaj na vrh Go down
EvChYkaa
Začetnik
Začetnik
EvChYkaa


Število prispevkov : 112
Age : 37
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 2:05 pm

em... a ono ogromno oranzno knjigo misli ktera od vas prebrat al pa kej? k js jo mam sicer doma, sam me cist nc ne mika... sploh pa je tolk ostalga... slabost
Nazaj na vrh Go down
urška
Sramežljivka
Sramežljivka
urška


Število prispevkov : 12
Location : Črni Vrh
Registration date : 24/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 2:46 pm

čaw, mene pa zanima, če bi se dalo kako dobit una vprašanja iz prejšnih izpitov, mogoč na mail al pa na mail listo...
fajn se učte :7:
Nazaj na vrh Go down
stor13
Začetnik
Začetnik
stor13


Število prispevkov : 99
Age : 37
Location : Ajdovščina
Registration date : 09/10/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 3:20 pm

ja jst se tud priporočam za stara vprašanja za pomoč bravo
drgač pa punce, da vas pomirim...lani so ble ful lepe ocene pri vseh, noben ni padu, tko da mislm da tud ve ne boste! zase pa še ne vem, kr se še ni blo časa učit hehe lp
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 6:16 pm

js mam vsa vprašanja skopirana in jih nimam na računalniku...pa tut skenerja nimam...tak da ne morm kaj poslat.... kaj čmo kaj čmo
Nazaj na vrh Go down
Saša
Komunikatorka
Komunikatorka
Saša


Število prispevkov : 375
Age : 36
Location : Šentvid pri Stični
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 6:25 pm

js mam neki stvari na računalniku(neki kao izpitna vprašanja in odgovori, zapiski..)
lahko pošljem kteri, če želi. sam ne garantiram da je to to..js sm to dobila in nism še nč pogledala tega.. tk d niti ne vem točno kaj imam(je pa res d piše v naslovu: zapiski-papalia, izpit,neki za izpit, itd.) :7:
Nazaj na vrh Go down
urška
Sramežljivka
Sramežljivka
urška


Število prispevkov : 12
Location : Črni Vrh
Registration date : 24/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 7:20 pm

ja, bi prosila, pa če mi lahk pošleš kar na: urska.rudolf@gmail.com
hvala... bravo
Nazaj na vrh Go down
Barby
Klepetulja
Klepetulja



Število prispevkov : 217
Age : 36
Location : Postojna
Registration date : 09/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 7:39 pm

dej saša prosm še men pošli, sej moj mail maš ne?
sam da vidm če je kej novga. hvalaaaa :)
Nazaj na vrh Go down
stor13
Začetnik
Začetnik
stor13


Število prispevkov : 99
Age : 37
Location : Ajdovščina
Registration date : 09/10/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 7:53 pm

jst bi te tud lepo prosila, če mi pošlješ na stor13@gmail.com, da bom mal pogledla, če mi bo pršlo kej prou. Ful ti hvala pa vsem srečno na izpitu v četrtek mežik
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:17 pm

saša dej še mni plis pošli...da vidim če je kaj drugega...

ewaa_d@yahoo.com

hvala
Nazaj na vrh Go down
barbka
Začetnik
Začetnik



Število prispevkov : 52
Registration date : 16/10/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:18 pm

lahko še meni prosim

barbararobida@gmail.com
Nazaj na vrh Go down
tali
Začetnik
Začetnik
tali


Število prispevkov : 92
Age : 36
Location : Slovenj Gradec
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:25 pm

no pol pa ewa dej ti še meni, če je sploh kaj drugega kar že mamo... hvala
Nazaj na vrh Go down
barbka
Začetnik
Začetnik



Število prispevkov : 52
Registration date : 16/10/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:28 pm

kaj pa sploh že imate?ker jaz nimam še nič. mi lahko še to kar že imate katera pošlje. prosim
barbararobida@gmail.com
Nazaj na vrh Go down
tali
Začetnik
Začetnik
tali


Število prispevkov : 92
Age : 36
Location : Slovenj Gradec
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:39 pm

ej sorry ampak nimam na računalniku, skopirano mam... sam pomje je to kaj istega, kr se stvari fuuul ponavljajo! hmm
Nazaj na vrh Go down
EvChYkaa
Začetnik
Začetnik
EvChYkaa


Število prispevkov : 112
Age : 37
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 9:40 pm

no tut js bi se ponudla, da mi ena k ze ma poslje...prosim
evchykaa@gmail.com
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyPon Jan 28, 2008 11:06 pm

Glede na ta izpitna vprašanja, se mi zdi da ni tako zelo podrobno. Glavno da veš tiste teorije. Polovico stavkov v zapiskih itak sploh ne vem kaj pomeni..niti tistega ekvilibriuma in še in še hmm
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 11:45 am

Živjo!
Jst mam eno prošnjo.. jst sm gledla ta vprašanja in ena so mi res kar neki.. zato sm mislna da bi jih sem napisala in če kera kej ve če mi lohko prosim pomaga.. a lahko prosim?? ups

1. Načela pozornosti po Gibsonovi! Ka za to ženo to prvič slišim.. hehe
2. Prijateljstvo otrok od 7-12 let!
3. Primerjaj Piageta in Vigotskega v pomenu učenja. Primerjaj koncept uravnoteženja in območje možnega razvoja!
4. Kateri 3 dejavniki vplivajo na telesni razvoj?
5. Razvoj možganov!


Pa še kako tako bolj čudno bi se našlo! A mi lohko prosim pomagate?!?! Hvala.. hmm
Nazaj na vrh Go down
tali
Začetnik
Začetnik
tali


Število prispevkov : 92
Age : 36
Location : Slovenj Gradec
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 12:10 pm

ok js tut tega neki ne vem...pač
1.mislim da sploh nimamo tk da črtaj(pomoje)...
2. tut nevem...lahk da je to u papalii al pa je to tam pod adolescenco kje..sam 7-12?? nevem pale
3. bi lahk blo to, da je pri Piagetu otrok znanstvenik, ki se uči sam, je samostojen, pri Vigotskem pa je otrok vajenec, ki ga mi učimo in ga moramo mi pripeljati do rešitve. In pol maš uno shemo (je tut u knjigi šola in ortokov razvoj) tisto ko je raven dejasnskega stanja, območje možnega stanja, kjer poteka poučevanje in raven potencialnega stanja. UPAM DA JE TK, NEJ KIRA RAJŠ POPRAVI!
4. ??? js sam pr telesnem razvoju napisano sam pač da se razlike med otroki pojavijo v teži in višini in so odvisne od genetskega zapisa pa tudi od nege in prehrane.
5. razvoj možganov omogoča povečano koordinacijo in kontrolo nad telesom in širjenje kognitivnih spodobnosti; vzroka za hiter razvoj sta pa tista proliferacija dendritske mreže in proces mielinizacije....
hmmm...upam da je vsaj neki od tega prav.. hm,hm hm,hm itak pa bolš da vidimo kje se narobe učimo, tk da tam ko je kaj narobe prosim da ena pove kk bi pa moglo bit mežik
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 1:11 pm

Tali hvala... samo tisti Piaget in Vigotski mi še zmerm nista jasna... tisto sliko sicer mam jst narisano tut u zvezku samo kej k je ne zman razložit! Kako pa sta sploh povezana ekvilibrium (uravnoteženje) in območje dejanskega razvoja? Bo... no povejte še druge kej.. pa če kej ne znate.. mamo samo še 2 dni hehe hehe
Nazaj na vrh Go down
urška
Sramežljivka
Sramežljivka
urška


Število prispevkov : 12
Location : Črni Vrh
Registration date : 24/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 1:30 pm

pri prijateljstvu se gre za to, da iščejo med sebi enakimi, da se ob njih počutijo dobro, čutijo naklonjenost, radi skupaj počnejo stvari, z njimi delijo čustva in skrivnosti, z njimi se učijokomunikacije in sodelovanja...
če je otrok v prijateljstvu izločen, nanj to pusti dolgotrajne posledice;
otrok ne more imeti prijateljev dokler ne doseže spoznavne zrelosti;
šolarji imajo 3-5 najboljših prijateljev, kar 12% otrok pa ima le enega ali celo nobenega prijatelja;

jest bi pa prosila, če lahko napišete še kakšna vprašanja, ki se pogosto pojavljajo, da vidmo mal sploh za kaj se gre, čaw bravo
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 1:58 pm

Primerjaj koncept uravnoteženja in območje možnega razvoja!

Tega še zdj ne zastopmn..Ok vem tisto shemo..ampk kaj je s tem uravnoteženjem?


Pa še to..kakšna je razlika med možnim razvojem in potencialnim razvojem?
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 2:04 pm

Have no idea Karin ups waw

No jst mam še eno vprašanje hehe Učne težave.. a mi zna kera razložit razliko med splošnimi UT in SUT.. ka j eno vprašanje ma jst med temi dvemi prow ne vidim razlike... oz. vsej tko velike! In katere so splošne UT? :7:
Nazaj na vrh Go down
Caitlin
Začetnik
Začetnik



Število prispevkov : 78
Age : 37
Location : Žiri/Ljubljana
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 3:23 pm

jst mam za razliko med UT in SUT napisano, da so to vzroki. Bolj podrobn pa nimam napisan.
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 EmptyTor Jan 29, 2008 3:44 pm

Bo.. no eno vprašanje je tudi razvojne značilnosti šolskega otroka! Vam kar prilagam skenirano tabelo ven iz Papalie da se ne boste lovile z iskanjem podatkov
Razvojna psihologija - Page 4 Psihol10

Upam da vam pomaga!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Razvojna psihologija - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Razvojna psihologija   Razvojna psihologija - Page 4 Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Razvojna psihologija
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Razvojna psihologija
» Psihologija
» psihologija, 1. skupina

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Razredni pouk :: ŠTUDIJ :: Predmeti, kolokviji, izpiti-
Pojdi na: