Razredni pouk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Razredni pouk

Na forumu razrednega pouka lahko najdete vse info. o izpitih, predavanjih, profesorjih, zapiskih, izletih in še in še
 
KazaloKazalo  PortálPortál  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 metodologija-ocenjevalne lestvice

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyTor Apr 01, 2008 9:47 am

hej

mene pa zanima če ma katira to seminarsko že narejeno in bi jo lahko posredovala? kr mamo s puncami kar malo problemov z empiričnim delom seminarske naloge pale pale ...

vsaka pomoč bi nam prišla prav zavije

hvala že vnaprej, pa en lep sončen pozdrav
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyTor Apr 01, 2008 11:44 am

A so to lestvice stališč Likartovega tipa?
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyTor Apr 01, 2008 11:53 am

Sem zdej pogledala, pa imam shranjene samo matrike. V bistvu si izberete nek problem - lahko kar tisto, kar imate pri pedagoški psihologiji - mi smo imele stališča učiteljev RP do vrstniškega nasilja. In potem oblikujete vprašalnik. Za vsako vprašanje pripravite petstopenjsko ocenjevalno lestvico. Na primer:
Kako pogosto se v vašem razredu pojavlja medvrstniško nasilje?
1 2 3 4 5

Ko zberete vprašalnike, jih oštevilčite in vnesite podatke v tabele (to zi lahko pošljem) Potem pa lahko v excelu ali pa ročno izračunate kakšno je povprečje in te podatke predstavite pred skupino.
Obstaja ena literatura, kjer je ta metoda razložena, samo, so že 3 leta nazaj, ko smo to delali in se ne spomnem, kje je to bilo.
Če imaš pa še kakšno vprašanje, se pa oglasi.
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyTor Apr 01, 2008 7:45 pm

Hvala ti...mi je bol jasno...sej smo šle na govorilne pa nam je povedla mal.....za une tabele bi te pa res prosla če bi mi lahko poslala...da si mal pomagamo s tem...hvala ti

moj mail: eva.dezman@gmail.com
Nazaj na vrh Go down
Irena
Začetnik
Začetnik
Irena


Število prispevkov : 128
Age : 36
Location : Trbovlje
Registration date : 08/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyTor Apr 01, 2008 10:53 pm

Hm...jana85...a si ti zdej to opisovala za ocenjevalne lestvice al tiste lestivce stališč..kr to namreč ni isto...mi mamo tut ocenjevalne lestvice in mamo tut velik problem z empiričnim delom...jst sm pač za analizo zadolžena in še ne vem, kako se jo bom lotla...tko d bi se jst tut priporočala, če ma ktera kej na to temo...moj mail: irena.andric@guest.arnes.si HVALA LEPA super
Nazaj na vrh Go down
Barby
Klepetulja
Klepetulja



Število prispevkov : 217
Age : 36
Location : Postojna
Registration date : 09/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptySre Apr 02, 2008 10:09 am

hm a ma kdo kej o analizi testnih nalog? :p :P
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptySre Apr 02, 2008 12:43 pm

Irena, jaz sem opisovala lestvice stališč. Ne vem čisto točno, kakšne so razlike med tema dvema metodama.
Nazaj na vrh Go down
Irena
Začetnik
Začetnik
Irena


Število prispevkov : 128
Age : 36
Location : Trbovlje
Registration date : 08/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptySre Apr 02, 2008 2:54 pm

ja se mi je zdel...vi ste mel lestvice stališč, se prau tega Likarta...mi mamo pa ocenjevalne lestvice in folk ne pove svojga mnenja, ampak ocenjuje na podlagi dejstev..je bolj objektivno, medtem ko pri lestvicah stališč povejo svoje mnenje-subjektivno...
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyČet Apr 03, 2008 6:06 pm

Ja, čeprav postopek obdelave podatkov je pa enak.
Nazaj na vrh Go down
Irena
Začetnik
Začetnik
Irena


Število prispevkov : 128
Age : 36
Location : Trbovlje
Registration date : 08/09/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyČet Apr 03, 2008 9:08 pm

Jp...tista tabela oz. matrika podatkov, k si jo poslala, mi je zelo pomagala. HVALA TI!

Nina, tut teb se zahvaljujem za poslane podatke hmm
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice EmptyPet Apr 04, 2008 8:36 pm

Ni problema.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





metodologija-ocenjevalne lestvice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: metodologija-ocenjevalne lestvice   metodologija-ocenjevalne lestvice Empty

Nazaj na vrh Go down
 
metodologija-ocenjevalne lestvice
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» metodologija
» Metodologija - anketa

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Razredni pouk :: ŠTUDIJ :: Seminarske-
Pojdi na: