Razredni pouk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Razredni pouk

Na forumu razrednega pouka lahko najdete vse info. o izpitih, predavanjih, profesorjih, zapiskih, izletih in še in še
 
KazaloKazalo  PortálPortál  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Mravje in mravljišče

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptySre Mar 05, 2008 8:44 pm

hey!

Pri naraslovju morem naredit seminarsko z naslovom Mravlje in mravljišče...
Na govorilnih pri asistentki sm že bla, ampak mi ni dala ravno velik informacij, ki bi mi koristile..
Mi lahko, kdo pove na kaj naj se omejim.. ker je tulk vrst mravelj, da ne vem kak nej to izvedem.. al opišem sam tisto vrsto, ki si jo bom zbrala al kako..
Zanima me tut nasploh kak ste to kej delal...

Hvala za odgovor Very Happy
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyČet Mar 06, 2008 12:37 pm

Žal nimam te seminarske, sem jo delala pri fiziki. Ampak nekaj predlogov - lahko si za začetek ogledaš razne otroške enciklopedije, kjer je kaj napisano o njih, da imaš neko osnovo. Pa tudi na internetu se kaj najde. Drugače pa to snov jemljejo v 4. razredu v poglavju Tudi živali gradijo. Pa malo pogledaš priročnike, pa učbenike in delovne zvezke.
Če ti je kaj v tolažbo tudi moje sošolke niso vedela, kaj od njih pričakuje, pri predstavitvah pa zna biti kar malo zoprna, zato se dobro pripravi in bodi prepričana vase in v temo, ki jo boš predstavljala.


Nazadnje urejal/a jana85 Čet Mar 06, 2008 12:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
jana85
Klepetulja
Klepetulja
jana85


Število prispevkov : 198
Age : 39
Location : Kranj
Registration date : 12/10/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyČet Mar 06, 2008 12:51 pm

Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyTor Mar 11, 2008 11:39 am

sej na netu sem velik našla.. problem je v tem, ker ne vem na kaj se osredotočit v teoretičnem delu..

naj pišem o tistih mravljah, ki jih bom gojila al kako?

sm misnla da bo bol na easy use to.. pa sm se zmotla hm,hm
Nazaj na vrh Go down
Night
Sramežljivka
Sramežljivka



Število prispevkov : 8
Registration date : 13/03/2008

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyČet Mar 13, 2008 11:18 pm

Hey,

ja jst sm mela lansko leto Mravlje in mravljišča. Začela sm z teoretičnim delom (uvrstitev mravlje, zgradba, razmnoževanje, prehranjevanje, življ. prostor, vrste mravlj - na kratko opisala ene 8 vrst), pol sm nekaj zanimivosti, raziskovalni del in didaktični del. O mravljah k sm jih gojila sm govorila šele v raziskovalnem delu, prej v teoretičnem je vse bolj splošno. Aja ocena je bla pa 10. vesel
Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyPon Mar 17, 2008 11:13 pm

hvala z pomoč.. mi je usaj mal bol jasno kaj je treba delat :)

bi mi lahk še prosim povedala glede raziskovalnega dela, na kaj si se osredotočla? mislim kaj si opazovala?
a je treba potem mravlje v šolo odnest?

pa še glede didaktičnega.. si to izpeljala v obliki učne ure? jst sm študiala da bi kakšne učne liste pripravla potm na koncu.. pa tko ne vem, da bi mi utrinke z učne re narisal pol otroci..

lp, sanja
Nazaj na vrh Go down
Night
Sramežljivka
Sramežljivka



Število prispevkov : 8
Registration date : 13/03/2008

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyTor Mar 18, 2008 3:05 am

Opazovalni del: sm povedala kuk časa sm opazovala mravlje pa katere. Pol sm povedala kako sm naredila ta formikarij za gojit mravlje. Na koncu sm predstavla rezultate, tako na vsake 3 dni kaj sm opazila. pa še kratko razpravo. pol sm pa to formikarij prnesla na predstavitev pokazat.

Didaktični del: učna priprava: mal smo se pogovarjal o gozdnih živalih, pa tako sm mal spraševala o mravljah...pa tut s sabo sm jih mela.pol pa še prektični del kako smo šli vsi skupaj v gozd pa iskali mravljišče, govorili o lepem vedenju pri mravljišču etc.

Ma sej je blo kr neki dela s tem. Sm pol ko pogruntaš o čem pišš je ok. Pa velik sreče. :)
Nazaj na vrh Go down
tanja18
Sramežljivka
Sramežljivka



Število prispevkov : 1
Registration date : 19/03/2008

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptySre Mar 19, 2008 6:16 pm

oj!

jaz imam tud ta naslov.. a bi biu ko tko prjazn pa če ma slučajn to seminarsko že, da bi mi jo poslau? da si mal pogledam pa ideje dobim..

tnx
Nazaj na vrh Go down
andreja
Sramežljivka
Sramežljivka
andreja


Število prispevkov : 10
Age : 35
Location : Primorska
Registration date : 01/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyPon Apr 07, 2008 5:03 pm

Heej!

Jst mam tud to seminarsko. Zanima me kako ste naredile formikarij?
Ker za formikarij moraš imeti matico, samo delavke v ujetništvu ne preživijo.
Kje ste dobile matico???

Help!
Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyTor Apr 15, 2008 5:08 pm

hej!

jst sm ga naredla z pleksi stekla pa lesenih deščic... mi je kr uspelo : bravo
drugač pa mravelj še nism šla nabirat.. mislim da boš mogla kr mravljišče prekopat pa mal pogledat..

kaj use misliš vključit v raziskovalni del? kr 10 strani o tem napisat se mi zdi kr velik...
Nazaj na vrh Go down
andreja
Sramežljivka
Sramežljivka
andreja


Število prispevkov : 10
Age : 35
Location : Primorska
Registration date : 01/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptySre Apr 16, 2008 6:04 pm

Hej!

Meni je prof. rekla da v bistvu ne rabim matice, da so navadne mravlje čist OK. Sploh pa v tako kratkem času ne bojo začele kar izlegat jajčec pa ne vem še kaj. Mi je rekla tud da nej mi ne pride na pamet da bi šla mravljišče uničevat in iskat matico.
Tko da ne vem kaj je za naredit...
Raziskovalni del me najbolj skrbi...verjetno bom vključla full slik pa bo to to. Itak ne moreš pogruntat nekaj novga. Najbrž bom malo povezala s teorijo.

Bomo vidli...

Kako pa kej didaktični del?
Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče EmptyNed Apr 20, 2008 8:29 pm

am didaktični del mam jst že skor narjen.. tist ni tko težko... sej je ful tega kar lahk daš tamalim za delat Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Mravje in mravljišče Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mravje in mravljišče   Mravje in mravljišče Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Mravje in mravljišče
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Razredni pouk :: ŠTUDIJ :: Seminarske-
Pojdi na: