Razredni pouk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Razredni pouk

Na forumu razrednega pouka lahko najdete vse info. o izpitih, predavanjih, profesorjih, zapiskih, izletih in še in še
 
KazaloKazalo  PortálPortál  IščiIšči  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 kaljenje

Go down 
+4
ewaa
SoPrEfLiCtA
Tančka
ajchy
8 posters
AvtorSporočilo
ajchy
Začetnik
Začetnik
ajchy


Število prispevkov : 75
Age : 36
Location : Dolenjske Toplice
Registration date : 10/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: kaljenje   kaljenje EmptyČet Jan 03, 2008 10:09 pm

HEj, hej!

K je kter že začela s poskusom kaljenja za biologijo? Mene neki u zvezi s tem zanima. Pr pripomočkih piše d rabmo 4 jogurtove kozarčke, pol v poteku-v besedilu, pa nisu nč več omenjjeni. Ampak k sm šla pa brt forum, k so to že lan delal, pa piše, d so mel tut v jogurtovih kozarčkih fižolčke, kot neka kontrola, če prov razumm. Kaj zdej, rabmo te jogurtove kozarčke al ne? In če, kaj z njimi oz. v njih nardimo?
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyPet Jan 04, 2008 8:44 pm

Te kozarčke maš za preverjanje drugih pogojev.. npr. en kozarček daš na temo in zalivaš, enga maš na normalnih pogojih pa ne zalivaš, enga daš ven.. pa tko... Nej me kera poprawi če sm falila vesel
Nazaj na vrh Go down
SoPrEfLiCtA
Začetnik
Začetnik
SoPrEfLiCtA


Število prispevkov : 77
Age : 36
Location : Kobarid
Registration date : 29/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptySob Jan 05, 2008 12:05 am

...joj joj...mene k mal zapsihiralo to....do kdaj mormo mi to nardit?....kok cajta pa se to izvaja?....sam to je mal beda...kje naj jst to izvajam...doma doma...al doma u lj.....mislm....nikjer nism tok redno d bi lahko za te kalcke skrbela....kr neki.... žalosten
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptySob Jan 05, 2008 1:48 am

js sem izvajala doma pa mi je mama mal pomagala....drgač je pa ful zanimivo ko ti fižola zraste pou metra visoko
aja pa mi smo ti u steklenih kozarcih za vlaganj delali, se bol vidi kk se korenina razvija...kr to morš pol sllikat pa sproti opazovat....pol pa poročilo napisat in marjanci oddat vesel
Nazaj na vrh Go down
Tančka
Komunikatorka
Komunikatorka
Tančka


Število prispevkov : 440
Age : 36
Location : Orehovlje
Registration date : 08/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptySob Jan 05, 2008 5:38 pm

Ja jst sm tut doma delala.. tko ku luno in sonce.. in dobro da mam mamo in sestro da so mi gledle, zapisovale in slikale.. ka drgač ne vem kako bi nrdila hehe Če zaidem malo 0ff topic Luno npr. u LJ full tško delaš.. ka j zmeri tisto teško nebo če me štekate.. in lune sploh videt ni..
Nazaj na vrh Go down
SoPrEfLiCtA
Začetnik
Začetnik
SoPrEfLiCtA


Število prispevkov : 77
Age : 36
Location : Kobarid
Registration date : 29/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 22, 2008 3:50 pm

ja, to kaljenje kar "zanimivo"....sm se lih lotila, in skor si skor use lase populila...prej kikr sm jst tiste fizole lpo not postavla, d so lepo bli razporejeni, je trajalo...pol k sm zmocila serveto, se je pa spet use premaknlo.... butasto hehe
drgac sm se pa odlocila d bom kar doma to delala....bojo pac mal familija pomagal...kot so tut za sonce ze...in bojo vrjetno mogli tut za luno...kaj bi mi brez njih hehe

aja, se eno vprasanje...kaj mormo mi tiste fizole k smo jih dal na razlicne pogoje (na mraz, temo,....) tut vn jemat in jih pol kao prilozit nasemu porocilu??...a je treba to delat sam z unimi k so v "optimalnih" pogojih (poleg koruze seveda)? :7:
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 22, 2008 3:59 pm

koker se js spomnem univ fižolčkov (tema, mraz, brezvode) ne daješ vn ampak jih sam slikaš....pa premirjaš pol z unim opazovalnim...

P.S. čim več slik maš v seminarski bol je vesela, pa herbari fain narete hehe
Nazaj na vrh Go down
SoPrEfLiCtA
Začetnik
Začetnik
SoPrEfLiCtA


Število prispevkov : 77
Age : 36
Location : Kobarid
Registration date : 29/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 22, 2008 5:38 pm

....a-ha....sepravi une bom sam slikala :)
...kaj si bojo ljudje k bodo moje slike razvijal misenli...tejle se je pa mal sfuzlalo...neke fizole in koruzo slika hehe haha

...a rabm kaj posebnega glede herbarija vedet??...al to sam tko pac une rastline naflikam na en list, pa opremim z datumom...to bi blo to..al se kaj??....sej vrjetno fizol fizol, pa koruzo tut treba zravn zaflikat?...a se to steje sm tisto kar zrase?....
:7:
....kolk enih vprasanj mam jst.... kaj čmo
Nazaj na vrh Go down
ewaa
Komunikatorka
Komunikatorka
ewaa


Število prispevkov : 461
Age : 36
Location : Koroška
Registration date : 06/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 22, 2008 6:33 pm

ti kr vse zafliki pa bo....pa mislim da morš na herbariju tut liste, sevlo in še neka označit...nevem točno mislim da v skripti piše
Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptySob Jan 26, 2008 6:06 pm

hey!

mene pa zanima kaj je to glede herbarija?
a mormo te rastine u šolo prnest al kak? kr jst ne vem kak bi use to pritovorla do ljubljane haha
a ni treba sam slikat?
upam, da nism kej zaribala.. kr se že skor dva tedna mučim s tem.. bad
Nazaj na vrh Go down
tweety
Začetnik
Začetnik
tweety


Število prispevkov : 51
Age : 34
Location : Novo mesto
Registration date : 08/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyPon Jan 28, 2008 12:45 am

glede herbariziranja.. jst pač uzamem na tri dni en fižol vn pa ga dam sušit.. pa pol eno knjigo gor, d se mogoče še mal stisne.. pol nameravam pa na list prlimat.. upam, d je to to kaj čmo
Nazaj na vrh Go down
ajchy
Začetnik
Začetnik
ajchy


Število prispevkov : 75
Age : 36
Location : Dolenjske Toplice
Registration date : 10/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 12:21 pm

Pa sej pr tem hrbariju ne rabš ush rastlin herbarizirat. Usak 3 dan uzamš iz kozarcov eno koruzo pa en fižol. Tko d ni noben problem pol to prnes v Lj. Ja jst tut tko delam kt Tweety. Se prav, uzamm rastlinco pa jo dam sušit. Pol na konc bom pa use še prlepila, k sprot lept na liste se mi zdi nesmiselno. Se mi zdi d bom lepš nardila pol nakonc, kot pa če bi sprot lepila.

Kalk fižolčkov pa koruzic vam pa drgač uspeva. Men koruza usa, fižolčkov je uspelo 6(ampak zdej jih je čedalje mn, k jih vn jemlm), ostali fižolčki na različnih pogojih pa po 2 v 3 kozarcih, v enmu pa nobeden.

Uspešni bodte pri delanju herbarija in na sploh pri opravljanju te domače naloge!
Nazaj na vrh Go down
SoPrEfLiCtA
Začetnik
Začetnik
SoPrEfLiCtA


Število prispevkov : 77
Age : 36
Location : Kobarid
Registration date : 29/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 3:15 pm

....joj, mene pa lih obratno.... fizol je u enem tednu ze tok zrasu....koruza pa k noce....pa se nek mi je zacela plesnet ena....tko d, upam d mi bo ratalo tja do konca tretjega tedna prsparat kako se neplesnivo.....
....ja, sam ta herbarij bo tak "debelckan" hehe ...ampak vazno d bodo pol na koncu zadovoljni z nasim izdelkom....
...uzivajte ob pogovarjanju svojimi kalcki (mal bols upevajo veste, ce se pogovarjas z njimi hehe )......
Nazaj na vrh Go down
ajchy
Začetnik
Začetnik
ajchy


Število prispevkov : 75
Age : 36
Location : Dolenjske Toplice
Registration date : 10/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 4:48 pm

No men je pa fižol začel plesnet mau in tut upam d mi bo uspelo jih dost pršparat za herbarij. Mam glih še 2 rastlince in to bo glih prov za v herbarij, če mi pa še kakšen propade pa ne vem kaj bom nardila.... Da bi šla še 1X delat use to se mi pa zdi d je že kr pozno.
Nazaj na vrh Go down
BarbaraB88
Začetnik
Začetnik
BarbaraB88


Število prispevkov : 95
Age : 35
Location : Lj
Registration date : 23/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 4:56 pm

men je fižol čist zgnil koruza se pa nč ni spremenila, tko da bom začela vse še enkrat....ne bom mogla oddat na prvih vajah sam bom vseen še enkrat nardila...
Nazaj na vrh Go down
Karin
Admin
Admin
Karin


Število prispevkov : 1079
Age : 36
Location : Ribnica
Registration date : 06/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 6:16 pm

Za koruzo je odvisno kakšno mate...dvomim da je kej iz domače koruze.. hmm Jz sem s to pol že tko obupala, da sm jo šla kar v semenarno kupt in jo posadila. Res je tečno to opazovanje. Tud fižol mi je tud prvič zgnil, ko sem ga prevač zalila z vodo...koruza mi je pa tud začela plesnet..ampak je blo hvala bogu že proti koncu opazovanja vesel
Nazaj na vrh Go down
https://razrednipouk.slovenianforum.com
BarbaraB88
Začetnik
Začetnik
BarbaraB88


Število prispevkov : 95
Age : 35
Location : Lj
Registration date : 23/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyTor Jan 29, 2008 7:30 pm

sej jo mam iz semenarne pa ne kali hehe
Nazaj na vrh Go down
cultyka
Sramežljivka
Sramežljivka
cultyka


Število prispevkov : 25
Age : 35
Location : Brežice
Registration date : 03/11/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptyPet Feb 01, 2008 10:30 pm

hey!

jst mam eno težavo s herbarijem..

use mi super raste, ampak fižol je že tak velik, da groza.. opazujem pa šele 12 dni... že pou metra je visok...

kak nej s tega herbarij naredim? žalosten

a je sploh to normalno. da je že tak visok?
Nazaj na vrh Go down
ajchy
Začetnik
Začetnik
ajchy


Število prispevkov : 75
Age : 36
Location : Dolenjske Toplice
Registration date : 10/09/2007

kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje EmptySob Feb 02, 2008 11:45 am

Ja, ja to je čist normalno. Men je tut tko zrastu. Bl bi mogla skrbet če ti sploh ne bi zrastu, tko je pa use OK. Kr se pa tiče hrbarija pa fižolčke zvij tko d bojo pršli na navadn list.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





kaljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kaljenje   kaljenje Empty

Nazaj na vrh Go down
 
kaljenje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Razredni pouk :: ŠTUDIJ :: Predmeti, kolokviji, izpiti-
Pojdi na: